Ocieplenie metodą wdmuchiwania granulatu wełny celulozowej. Sprawdzone ocieplenia domu, dachu i poddasza !!!

Oferujemy najnowszy system ociepleń metodą wdmuchiwania wełny celulozowej o bardzo wysokich parametrach termoizolacyjnch i dźwiękoszczelnych. Celuloza to ekologiczny materiał, który doskonale izoluje, jest niepalny, odporny na pleśń i grzyby, jak również odstrasza insekty i gryzonie. Celuloza wyróżnia się także dużą zdolnością pochłaniania i oddawania wilgoci zawartej w powietrzu. A to oznacza zdrowy mikroklimat pomieszczeń i brak problemów z pleśnią i grzybami, pojawiającymi się w zawilgoconym środowisku.

Na czym polega ocieplenie metodą wdmuchiwania granulatu wełny celulozowej???

Metoda wdmuchiwania granulatów celulozy doskonale sprawdza się w ocieplaniu nowych obiektów  jak również w już istniejących zabudowanych poddaszach i stropach. Docieplanie w przypadku tej metody polega na wdmuchaniu izolacji w postaci sypkiego granulatu za pomocą specjalnego agregatu z wężem. Materiał podawany jest pod ciśnieniem, co zapewnia dotarcie granulek w każdy zakamarek, również w trudno dostępne miejsca które zostają dokładnie i równomiernie zaizolowane.  Zapobiega to powstawaniu mostków termicznych, ograniczając utratę ciepła z Twojego domu, obniżając przy tym koszty ogrzewania. Mostkami termicznymi nazywamy wszystkie miejsca, w których dochodzi do znacznej utraty ciepła. Często są one przyczyną pogorszenia efektywności ogrzewania nawet o 30%.

Nie ma konieczności rozbierania zabudowy poddasza, do wprowadzania materiału  wystarczą specjalnie przygotowane niewielkie otwory techniczne. Należy pamiętać, że materiał izolacyjny powinien być odpowiednio napowietrzony oraz mieć przewidzianą przez producenta gęstość. Tylko to gwarantuje uzyskanie pożądanych parametrów izolacyjnych. Dlatego ważna jest zarówno jakość urządzeń do wdmuchiwania jak również zastosowanie odpowiednich węży przesyłowych i instalacyjnych.

Dysponujemy najnowszej generacji sprzętem gwarantującym wysoką jakość wykonanej usługi. Nasi pracownicy przeszli cykl kursów i szkoleń. Posiadamy stosowne certyfikaty oraz wieloletnie doświadczenie na niełatwych inwestycjach dla wymagających klientów.

Zalety technologii

BEZPIECZEŃSTWO

Materiały oraz technologia są bezpieczne zarówno dla pracowników jak i dla osób korzystających z pomieszczeń po zakończeniu prac. Celuloza nie wywołuje uczuleń i alergii, nie stwarza żadnego zagrożenia dla zdrowia człowieka, ponadto jest w pełni ekologiczna.

SKUTECZNOŚĆ

Wełna celulozowa pozwala na efektywne ocieplenie każdego budynku, pozbywając się jednocześnie ryzyka powstawania mostków termicznych.

OSZCZĘDNOŚĆ

Prawidłowo wykonane ocieplenie budynku przekłada się na niższe koszty jego użytkowania. Inwestycja zwróci się w postaci oszczędności na kosztach ogrzewania zimą i klimatyzacji latem.

WYGODA

Prace ociepleniowe wykonywane są w ciągu max 3 dni, nie ma żadnych niedogodności dla mieszkańców

Poniżej przykładowa realizacja usługi docieplenia stropu.

Należy pamiętać, że niepoprawnie ocieplony strop może być przyczyną znacznych start energii cieplnej. Szacuje się, że od 35 % do 40 % ogólnych strat ciepła przypada właśnie na stropy i stropodachy ponad pomieszczeniami ogrzewanymi.

Przygotowanie specjalnych otwórów – otwarcie stropu.

Wykonanie wdmuchu wełny celulozowej

Sprawdzanie grubości zasypu.

Zamknięcie stropu.

Dajemy Państwu pewność, że zainwestowane przez Państwa pieniądze zwrócą się szybko w postaci oszczędności na kosztach ogrzewania zimą i klimatyzacji latem. Surowiec przez długie lata zachowuje swoje cenne właściwości, jednocześnie dbając o doskonałą izolację termiczną. Chociaż materiał jest droższy od tradycyjnych rozwiązań, warto w niego zainwestować.

 

 

 

Newsletter