Dom ekologiczny i energooszczędny – budownictwo pasywne

Zajmujemy się projektowaniem oraz wykonawstwem certyfikowanych domów pasywnych w standardzie NF15. W ofercie posiadamy swoje projekty domów pasywnych jak również korzystamy z projektów powierzonych przez naszych klientów. W naszej technologii wykorzystujemy materiały i systemy firmy STEICO (ekologiczne materiały izolacyjne i konstrukcyjne). Dzięki współpracy z firmą Steico na bieżąco wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne, zaś ekologiczne materiały budowlane jakich używamy w procesie produkcyjnym, to sprawdzony w całej Europie, kompletny system do projektowania oraz budowy domów. Ponadto domy które budujemy spełniają kryteria programu opracowanego przez NFOŚIGW co umożliwia ubieganie się o dofinansowanie w wysokości do 50 000 zł.

Domy energooszczędne to nowy standard o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energie, który coraz mocnej zaznacza się w polskim budownictwie mieszkalnym. Podstawowym założeniem tej idei jest maksymalizacja oszczędności energii poprzez minimalizację strat tej energii na takim poziomie, że niezależny system ogrzewania staje się zbędny. Praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na energię w takich obiektach jest ośmiokrotnie mniejsze niż w tradycyjnych budynkach wznoszonych według obowiązujących norm. Ponadto zgodnie z zapewnieniami Unii Europejskiej wszystkie domy wznoszone od 2020 r. w Europie będą musiały być budowane w technologii pasywnej,  co wymuszone jest przez stale rosnące ceny paliw jak i ochronę środowiska.

Niewątpliwą zaletą budownictwa pasywnego jest krótki termin wykonania i tempo budowy domu tj. od rozpoczęcia prac do przekazania kluczy jest to okres 3-4 miesięcy Głównym założeniem domu pasywnego jest funkcjonalność. Dlatego charakterystycznymi cechami takiego domu są: minimalistyczna forma, neutralna kolorystyka. Bryły domów pasywnych, przypominające nowoczesny skandynawski design, to nowa jakość w estetyce polskiego budownictwa jednorodzinnego. Ponadto bardzo ważną cechą domu pasywnego jest kontrolowany system wentylacji, który w sposób ciągły wymienia „zastałe” powietrze w domu. System ten wyciąga zbyt wilgotne powietrze z łazienek oraz zapachy i zanieczyszczenia z kuchni i zastępuje świeżym powietrzem z zewnątrz. Dzięki temu możemy utrzymać w domu świeże powietrze oraz zmniejszyć w nim ilość kurzu i alergenów. Warto też dodać że w domach pasywnych mamy możliwość utrzymania stałej, odpowiadającej nam temperatury przez cały rok. Co więcej, dzięki zastosowaniu grubych ścian i szczelnych izolacji, domy te są też doskonale wyciszone.

Nasze usługi kierujemy do gospodarstw domowych, które chcą podnieść standard życia oraz zmniejszyć koszty utrzymania domu. Obiekty tego typu pozwalają na osiągnięcie znacznych oszczędności związanych z ich utrzymaniem w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. Wynika to z wykorzystania nowoczesnych rozwiązań oraz innowacyjnych materiałów, które zapewniają znacznie lepszą izolację termiczną elementów budynków. Ściany, stropy oraz podłogi posiadają bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła i w związku z tym znacznie zmniejszają wydatki związane ze zużyciem energii oraz utrzymaniem domów.

Pomożemy Państwu przejść przez cały proces związany w budową domu, zaczynając od projektu poprzez nadzór inwestorski na budowie kończąc. Chcemy przekonać Państwa, że decyzja o budowie domu w technologii budownictwa pasywnego jest inwestycją w przyszłość. W czasach, gdy ekologia jawi się nam jako moda, pragniemy udowodnić Państwu, że budując z nami mogą być Państwo modni, ekologiczni i jeszcze na tym zyskać. Służąc naszym doświadczeniem profesjonalnie doradzimy, rozwiewając wszelkie Państwa wątpliwości. Zapraszamy do obejrzenia domu pokazowego który znajduje się w siedzibie naszej firmy.

Newsletter